Відродження України через утвердження духовно-моральної складової в українській освіті

 

15 березня в Черкасах проходив круглий стіл, який організувала Громадська рада з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при МОН України.

Захід відбувся на базі Обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників і був присвячений обговоренню питань викладання предметів духовно-морального спрямування.

До участі у заході долучився заступник голови обласної ради Вадим Гайович, голова Громадської ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України Володимир Марущенко, головний спеціаліст Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Раїса Євтушенко, начальник Черкаського управління освіти і науки облдержадміністрації Валерій Данилевський, заступник начальника Оксана Сімушина, ректор ОІПОПП Наталія Чепурна, представники різних релігійних конфесій, громад, навчальних закладів, де викладаються предмети духовно-морального спрямування.

Голова Громадської ради Володимир Марущенко наголосив на важливості вести діалог між державою і церквами для формування духовно-моральної основи нашого суспільства, яка забезпечить мирне і гідне життя нашим громадянам.

Раїса Євтушенко повідомила, що в Міністерстві приділяється значна увага викладанню курсів духовно-морального спрямування, зокрема основам християнської етики, оскільки їх вивчення сприяє формуванню в дітей традиційних для України християнських цінностей. Перелік навчальних курсів цієї тематики розширився. Тепер учні мають можливість вивчати за вибором такі предмети як «Християнська етика», «Християнська етика в українській культурі», «Біблійні історії», «Цікава Біблія».

Отець Юліан Шеремата, настоятель Черкаської Парафії Пресвятої Богородиці УГКЦ, у своєму виступі звернув увагу на Європу, яка стала забезпеченою і розвиненою, через її багатовікову християнську основу. О. Юліан застеріг, що і Європа може втратити свою вагу і велич у світі, якщо відступить від християнських моральних принципів.

Дзвенислава Романець, куратор дошкільної роботи Комісії у справах освіти та виховання Української греко-католицької церкви, педагог, психолог, магістр богослов’я поділилася своїм досвідом християнського виховання дошкільнят і представила програму, за якою працює.

Оксана Сенчук, секретар Громадської ради, голова Київської батьківської християнської асоціації «Алетея», зазначила важливість надати можливість батькам виховувати дітей на християнських засадах, щоб забезпечити їхнє право, яке гарантоване українським законодавством.

Члени Громадської ради і запрошені поділилися із черкащанами своїми напрацюваннями, а господарі, в свою чергу, підтвердили важливість духовно-морального виховання і ознайомили присутніх з тим, як працюють у згаданій сфері.

Такі виїзні засідання Громадської ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при МОН України вже стали традицією за останні роки. Вони проводились в Національному університеті «Острозька академія», що на Рівненщині; на базі Українського католицького університету у Львові, а також за підтримки обласних адміністрацій в Луцьку і Слов’янську.

Церква, як стверджують соціологічні опитування, має найбільшу довіру серед громадян України. Тому саме церкви можуть скеровували своїх вірних до глибшого усвідомлення суті християнського життя і заохочувати батьків ініціювати вивчення християнської етики у школах, в яких навчаються їхні діти. Важливо, коли батьки, вчителі і духовні особи спільно працюють над питаннями удосконалення якості християнського виховання і таким чином здатні творити суспільство відповідальних людей, які люблять Бога і ближнього, шляхом постійного власного духовного зростання.

Jpeg
Jpeg
Jpeg
Jpeg
Jpeg
Jpeg

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *