Науково-практична конференція «Психологічні та духовні ресурси особистості для побудови міжособистісної та соціальної позитивної взаємодії» у м. Фастові

1 березня 2017 року в місті Фастові на Київщині відбулася Науково-практична конференція «Психологічні та духовні ресурси особистості для побудови міжособистісної та соціальної позитивної взаємодії». Вона була проведена на засадах християнської педагогіки й психології з акцентом на важливості введення предметів духовно-морального спрямування в українських школах. Місцем проведення конференції став Фастівський навчально-виховний комплекс «Ліцей інформаційних технологій – Спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №9».

Ініціатором проведення конференції виступив протоієрей Віталій Марцинюк, настоятель греко-католицької парафії св. влкмч. Димитрія у місті Фастові та протопресвітер Білоцерківський. Організаторами науково-практичного заходу для міста стали Управління освіти виконавчого комітету Фастівської міської ради Київської області, Громадська рада з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при МОН України, Комісія у справах освіти та виховання УГКЦ, Київська батьківська християнська асоціація «Алетея» та Навчальний центр «Дерево життя» (м. Київ). На конференцію, яка зібрала близько 50 фастівчан – вчителів, психологів та соціально-педагогічних працівників – завітала також пані Олена Давиденко, заступник міського голови Фастова з гуманітарних питань.

Серед завдань конференції варто відзначити формування позитивної суспільної взаємодії в освітній та виховній площинах через викладання предметів духовно-морального спрямування та поза ними, а також підкреслення значення психологічної та духовної стійкості в умовах сучасних суспільних викликів і трансформацій. Учасники також визначали базові людські якості, котрі сприяють формуванню в учнів почуття власної гідності та здатності до конструктивного діалогу та окреслили потребу відкритого діалогу між різними виховними та дотичними інституціями задля формування цілісної особистості людини. В підсумку було наголошено на важливості впливу громадських інституцій на процеси трансформації в сучасній українській освітній сфері.

Під час конференції прозвучали виступи, які торкнулися питань взаємодії сім’ї, Церкви та школи у вихованні (с. Христофора Буштин, СНДМ, голова Комісії освіти та виховання УГКЦ), виховання гармонійної особистості через взаємодію сім’ї, школи та інших соціальних інститутів у процесі організації дозвілля (о.Петро Майба, СДБ), а також Психолого-педагогічні підходи у формуванні духовно зрілої особистості (Ірина Максименко). Також учасників конференції було ознайомлено з принципами роботи Громадської ради при Міністерстві освіти і науки України та з її значенням для розвитку християнської етики (Оксана Сенчук).

На завершення відбулися тренінги для педагогів у малих групах, присвячені позитивній взаємодії. Практичний вимір теми духовного ресурсу для побудови позитивної взаємодії втілив педагог і психолог о. Петро Майба. Тим часом інші учасники практикувалися у питаннях взаємодії між людьми на основі головної Заповіді любові та виховання в атмосфері позитивної взаємодії під керівництвом інших лекторів. Під час тренінгів відбулося багато активних дискусій, ділення особистим досвідом та думками. Завершилася конференція у теплій та невимушеній атмосфері дружнього спілкування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *