На зустрічі директорів обговорювали завдання, які стоять перед католицькою освітою

 

14 лютого 2017 р.  у Патріаршому центрі, що у Львові, відбулася зустріч директорів освітньо-виховних установ УГКЦ та заступників з навчально-виховної роботи.

Модератором зустрічі був о. Петро Майба, СДБ, заступник Голови Комісії освіти та виховання УГКЦ, керівник напрямку католицького шкільництва. Метою зустрічі було розглянути такі важливі питання: презентація документів про католицьку освіту «Виховувати у свободі, правді та любові»;  представлення проекту «Розвиток приватної освіти в Україні». Також обговорювали як краще організувати Тиждень католицького шкільництва, на що особливо звернути увагу. Тема тижня:  «Єдність з Богом – гарантія зросту особи». В цей час планується презентувати документи про католицьку освіту, та провести конференції в школах для дітей, батьків і особливо для вчителів на тему «Що таке християнське виховання», оскільки дуже часто в школах немає чіткого розуміння, що таке духовність, що таке християнське виховання, що це не тільки молитва, Літургія і Сповідь раз у рік,  але що це всебічний розвиток дитини, це цілеспрямованість до вищих ідеалів та цінностей, якими є Бог. Метою такого заходу є донести батькам,  вчителям для чого потрібне християнське виховання в школах. Вчителі повинні усвідомлювати, що вони також є вихователями, що мають концептуально підходити до викладання свого предмету, і розуміти, що завдяки їхньому предмету вони мають можливість передати і навчити дітей дещо більше, ніж просто пояснити тему. І тому важливим завданням для директорів є посприяти формації вчителів, яка є пріоритетом будь-якої школи. Після формації вчителів йде формація учнів. Проте без формації вчителів, не можна добре формувати, виховувати дітей.

У березні цього року  о. Петро  візитуватиме до освітньо-виховних установ УГКЦ, щоб спільно розглянути стан речей, на скільки заклади відповідають новому положенню про ОВУ УГКЦ, також щоб провести формаційні конференції для вчителів, вихователів.  13 травня в с. Унів відбудеться проща католицьких закладів на ту саму тему, що й Тиждень католицького шкільництва: «Єдність з Богом – гарантія зросту особи». Наголос у цій темі є на тому, щоб донести людям, що означає бути в єдності з Богом – все наше життя має бути цілеспрямоване до єдності з Ним. Саме для Бога я молюся, проводжу з Ним час, добре виконую свої повсякденні обов’язки, добре працюю, я також люблю своїх ближніх, і до них добре ставлюсь, бо так хоче Господь, і тільки в любові я можу віднайти єдність з Ним. Отже, розуміючи ці основні засади, я намагаюся передати їх своїм ближнім, дітям, учням.

25 квітня 2017 у Львові відбудеться семінар для вчителів «Як провести літній табір в школі, на парафіях». Тому всі охочі проводити такі табори для дітей запрошуються на цей семінар. Для цього є багато друкованих матеріалів, одним з яких є посібник «Олівці» –  порадник з організації та проведення християнських таборів для дітей та молоді.  10 червня 2017 р. у Києві відбудеться з’їзд батьківської асоціації «Алетея», на який можуть приїжджати усі зацікавлені батьки.

На завершення зустрічі директори привітали о. Олега Ладнюка, СДБ, директора гімназії Шептицьких, з 25-літнім ювілеєм закладу, вручивши подарунок для школи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *