У Чорткові обговорили сучасні освітні виклики

13 лютого 2017 року у м. Чорткові, Тернопільської області, в єпархіальному управлінні відбулася зустріч Голів єпархіальних Комісій. Крім Голів Комісій були також запрошені священики, відповідальні в деканатах за освіту і співпрацю з вчителями, представники відділу освіти Чортківського району, а також Владика Димитрій (Григорак) Єпископ Бучацький, який мав коротке, проте дуже конкретне  пастирське слово до усіх присутніх.

Владика Димитрій говорив про виклики сьогодення, а особливо про гендерну ідеологію, яку намагаються впровадити в усі сфери життя, зокрема в освітню.  Тому застереженням Владики було не допустити цього в нашій країні, протидіяти кожен на своєму місці гендерній ідеології, не мовчати, говорити правду про те, що нас чекає в майбутньому, і робити все, що від кожного з нас залежить. Що стосується вчителів, також батьків, то маємо добре дбати про дітей, бути відкритими до них, бачити їхні потреби і проблеми, бути здатними підтримати їх у складних ситуаціях, щоб діти могли довіряти, покладатися і звертатися по допомогу до вчителів, батьків, а не шукати вирішення там, де це їм некорисно, а часто й небезпечно.

Організаторами засідання були о. Руслан Корнят, Голова Комісії Бучацької єпархії та Комісія у справах освіти та виховання УГКЦ. Очолював зустріч о. Петро Майба, СДБ, заступник Голови Комісії освіти та виховання УГКЦ, керівник напрямку католицького шкільництва. Отець Петро представляв проект розвитку приватної освіти в Україні, що потрібно для того, щоб заснувати приватну школу (державна і приватна освіта має бути на одному рівні), презентував документи церкви про католицьку освіту та посібник «Як організувати табір». Також обговорювали як краще організувати Тиждень католицького шкільництва, на що особливо звернути увагу. Проханням отця було зробити в цей тиждень презентацію документів про католицьку освіту, та провести конференції в школах для дітей, батьків і особливо для вчителів на тему «Що таке християнське виховання».

Крім того, о. Петро повідомив про наступні заходи :

  • цьогорічна проща католицьких закладів відбудеться 13 травня в с. Унів на тему: «Єдність з Богом – гарантія зросту особи»;
  • 25 квітня 2017 у Львові відбудеться семінар для вчителів «Як провести літній табір;
  • 10 червня у Києві відбудеться з’їзд батьківської асоціації «Алетея», на який можуть приїжджати усі зацікавлені батьки

До відповідальних за освіту священиків о. Петро звернувся з проханням переглянути працю в школах стосовно викладання предмету Основи християнської етики, щоб програму чітко виконували. Також отець наголосив на партнерських стосунках між школою і церквою, на їхню співпрацю. Говорили про духовний супровід, який він має бути. Священики мали можливість висловити труднощі, з якими вони зустрічаються у служінні в школах, зокрема часто про нерозуміння вчителів  у важливості присутності священика в школі.

Слово мали представники з відділу освіти, які презентували стан викладання предмету з Основ християнської етики в школах Чортківського району, про його ефективність, про співпрацю вчителів з церквою.

Неля Думка, заступник Голови Комісії Бучацької єпархії, презентувала працю Комісії за останні роки. О. Йосафат Фітель, ЧСВВ, духівник Бучацького колегіуму свщн. Йосафата, доповідав на тему «Особливості василіянської педагогіки виховання учнів: методи і форми навчання». Зі свого досвіду отець поділився тим, що основне у вихованні, у духовному супроводі –  бути присутніми з учнями, бути серед них, переживати разом з ними те, що вони переживають, налагоджувати контакт з кожним особисто, і вміти знаходити в кожній дитині те, що її відкриває з найкращої сторони. Також щоб нести радість до дітей, радість про Бога, самі маємо бути щасливими у Бозі.

Завершилася зустріч відвідинами Чортківської дяківсько-катехитичної академії ім. свщн. Григорія Хомишина, де о.д-р Микола Слободян провів екскурсію, розповів історію закладу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *