Щасливі батьки і діти, коли панує любов у сім’ї
Християнство наголошує, що любов до Бога і ближнього є найважливішою для тих, хто долучається до християнського життя. Проте любов – це наслідок вибору людини. Цього мистецтва людство вчиться дуже поступово, в міру розуміння його важливості. Прикладом любові є Ісус, який віддав своє життя за спасіння людства.
Які ознаки любові? Відчуття безпеки і довіри, а ще розуміти про добро, яке одержуємо від інших і плекаємо в собі і навколо себе. Як батьки можуть творити таку атмосферу в своїй сім’ї і чого можуть навчити своїх дітей?
Бруно Ферреро радить, що батьки своїм прикладом можуть дати дітям п’ять уроків: 1) навчити ділитися; 2) терпеливості; 3) бути вдячними, 4) приймати людей такими, якими вони є; 5) прощати. А також застерігає від родинного апокаліпсису, причинами якого є: критика, зневага, захисна позиція, стіна мовчання.
Дуже важливо навчити дітей називати й обговорювати свої почуття і потреби, пояснювати вчинки, планувати майбутнє, брати на себе відповідальність і розвивати критичне мислення. Важливо, щоб батьки не карали дітей за помилки, а навчили їх зрозуміти і виправляти. Також варто знаходити час, щоб обговорювати, що варто робити, а що ні. А головне, вибудувати сімейне життя, в основі якого є цінності і саме вони будуть основою для критичного мислення і застереженням від недобрих вчинків.
Цінності – це і є любов до Бога, яка єднає нас із Богом і спонукає до:
1) мужності ставити християнську мораль на перше місце і не шкодуватидокладати зусиль, щоб постійно зростати, а також не боятись цим відрізнятись від інших;
2) обирати розсудливість, а не емоційність у прийнятті рішень чи у виборі способу життя,
3) бути справедливими, не кривдити, а шанувати інших людей і бачити в них образ Божий,
4) пам’ятати про поміркованість у своїх потребах і забаганках. Це, так би мовити, плекати у собі і навколо себе, моральну поведінку, яка сприяє любові і єдності між людьми. Якщо зможемо сформувати свої звички і навчимо дітей іти таким шляхом, то докладемо свою часточку до творення добра.
Любити – це не просто одержувати задоволення, а творити єдність і довіру шляхом долання труднощів. Батьки можуть навчити цього дітей, а також багато можуть навчитися і від своїх дітей, коли запровадять діалог, як спосіб взаємодії у своїй сім’ї.
Оксана Сенчук