Навчально-реабілітаційний тренінговий курс для вчителів та батьків зі сходу України

7-10 серпня 2016 р. на базі Василиянського інституту філософсько-богословських студій імені Митрополита Йосифа В. Рутського, що в с. Брюховичі, відбувся навчально-реабілітаційний тренінговий курс для вчителів і батьків зі сходу України, який  організували Комісія освіти і виховання УГКЦ, Київська батьківська християнська асоціація «Алетея» за сприянням: Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України, Громадської ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України, Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Благодійного фонду імені митрополита Андрея Шептицького.

Учасниками курсу були 35 вчителів і батьків з Донецької області. Навчальна програма складалась із тренінгів, семінарів, бесід на теми: «Важливість спільноти для людського зростання. Повага та цінність кожного у спільноті» (о. Петро Майба), «Створення атмосфери позитивної взаємодії у виховному процесі» (Оксана Сенчук), «Психологічна самодопомога у травматичних життєвих ситуаціях, як ресурс для виховної діяльності» (Божена Милян), «Християнська етика: взаємодія між людьми в атмосфері любові, цінність кожної особи» (Галина Станіславська), «Методи розв’язання конфліктів у виховній діяльності» (Ірина Матійків), «Основи духовного відновлення» (с.Георгія Припутницька). Під час заходу також проводились тренінги, семінари, зустрічі з львівськими вчителями та батьками, на яких обговорювали питання впровадження в освітню сферу предметів духовно-морального спрямування; ролі батьків і вчителів у процесі виховання; можливостей використання психологічних та духовних практик задля самодопомоги і взаємопідтримки у складних життєвих обставинах за допомогою позитивної взаємодії.

Батьки і вчителі з Донеччини познайомилась із досвідом праці з батьками Всеукраїнської батьківської християнської асоціації «Алетея» та її львівського та київського осередків.  Також учасники поділились своїми міркуваннями, які склались після заходу. Вони зрозуміли, що у батьків зі сходу і заходу України подібні проблеми у вихованні, організації здорової атмосфери у виховному процесі як у сім’ях, так і в освітніх закладах. Підкреслили давно відому, але не так часто використовувану істину, що лише при тісній співпраці: дитина-школа-родина можна досягнути позитивного результату у вихованні. Також наголосили на потребі як батьків, так і вчителів брати участь у подібних заходах для одержання нових знань. Ділення досвідом, взаємодопомога і спільна праця можуть багато зробити для виховання особистості, єдності Української спільноти і розвитку та духовного зростання кожного її члена.

Більшість учасників вперше мали нагоду побачити Львів і познайомитися з його мешканцями, тому цінною для них була екскурсія по старому Львову й історична розповідь про Собор Святого Юра.

Вчителі та батьки Донецького регіону, подарувавши частинку своєї душі один одному, здружені між собою і з вдячністю за гостинність повертаються до повсякденного життя з новими думками та натхненням до праці, а також з надією на взаємну підтримку та спільні досягнення у навчально-виховному процесі.

 

Jpeg

Jpeg
Jpeg
Jpeg
Jpeg
Jpeg
Jpeg

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *