12 КРОКІВ ДО БОЖОГО МИЛОСЕРДЯ

«ПО ДОРОЗІ ДО БОЗІ»
12 КРОКІВ ДО БОЖОГО МИЛОСЕРДЯ

2 крок: ДОПОМОГА і СПІВУЧАСТЬ
Слово Боже для роздумів:

Тоді скаже Цар тим, хто праворуч Його: Прийдіть, благословенні Мого Отця, посядьте Царство, уготоване вам від закладин світу. Бо Я голодував був і ви нагодували Мене, прагнув і ви напоїли Мене, мандрівником Я був і Мене прийняли ви. Був нагий і Мене зодягли ви, слабував і Мене ви відвідали, у в’язниці Я був і прийшли ви до Мене. Тоді відповідять Йому праведні й скажуть: Господи, коли то Тебе ми голодного бачили і нагодували, або спрагненого і напоїли? Коли то Тебе мандрівником ми бачили і прийняли, чи нагим і зодягли? Коли то Тебе ми недужого бачили, чи в в’язниці і до Тебе прийшли? Цар відповість і промовить до них: Поправді кажу вам: що тільки вчинили ви одному з найменших братів Моїх цих, те Мені ви вчинили (Мт. 25, 34−40).

Носіть тягарі один одного, і так виконаєте закона Христового (Гал. 6, 2).

А роблячи добре, не знуджуймося, бо часу свого пожнемо, коли не ослабнемо. Тож тому, поки маємо час, усім робімо добро (Гал. 6, 9−10).

Що таке допомога і співучасть? Допомога, тобто зусилля, вчинок, дія, спрямовані на те, щоб розділити з кимось його труд, обов’язки, проблеми, належить до тих християнських діл, без яких «віра мертва». Життя щодня надає нам десятки можливостей допомогти комусь. Часто ми ігноруємо ці можливості, виправдовуючи себе і без того надмірною завантаженістю, браком часу і неспроможністю чимось зарадити («Хто б мені допоміг!»). Часто просто не помічаємо, як, не висловлюючи свого прохання вголос, наш ближній цілим своїм єством волає до нас: «Поможи мені!». Допомога може бути різною: вона вимагатиме фізичних зусиль, часу чи грошей, якщо треба помогти фізично або матеріально, або ж неймовірного напруження душі, якщо допомога полягатиме у співчутті, пораді чи розраді. У молитві ми просимо Бога: «Нехай будуть вуха Твої уважні до голосу благання мого!». І уважний Господь допомагає – руками тих, хто приходить нам на допомогу. І ми самі можемо бути таким знаряддям помочі Божої для інших.

Постанова протягом місяця:

  • щодня свідомо шукатиму нагоди допомогти своїм ближнім в родині, в будинку, де мешкаю, у робочому колективі.
  • спробую в цьому місяці бодай один раз взяти участь у соціальній підримці людей, які цього потребують: відвідаю шпиталь, в’язницю, сиротинець, будинок для старих людей.
  • вдома намагатимусь випереджувати прохання про допомогу, знаючи обов’язки і потреби своїх домашніх.
  • докладатиму вольових зусиль, щоб реагувати на прохання про поміч без зволікання, з готовністю і задоволенням.
  • стежитиму, щоб моя допомога була сумлінною.
  • уявлятиму, як навіть у незначному вчинкові допомоги й підтримки служу самому Господу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *