12 КРОКІВ ДО БОЖОГО МИЛОСЕРДЯ

«ПО ДОРОЗІ ДО БОЗІ»
12 КРОКІВ ДО БОЖОГО МИЛОСЕРДЯ

 Будьте милосердні, як і Отець ваш милосердний  ( Лк. 6, 35 )

8 грудня 2015 року розпочався рік Божого милосердя, проголошений папою Франциском. Дорогі друзі, запрошуємо вас у мандрівку пошуку тих вчинків, які відкриють нам риси обличчя Небесного Отця.

Рік Божого Милосердя це можливість поглибити віру, надію і любов. Ці та інші чесноти є наче м’язи у тілі нашого життя. З одного боку, вони нам даровані, з іншого – їх потрібно розвивати, адже вони життєво важливі та такі, що підтримують якість життя. Психологи вчать, що навичка формується за 3 – 4 тижні повторення певної дії. Інша особливість людської психіки полягає в тому, що вчинки не обов’язково  мають бути плодом відповідних почуттів (любові, поваги, співчутливості, щедрості). Натомість вчинок, а тим більше повторюваний вчинок, здатний сформувати, викликати віповідне почуття. І тоді на місці, де, можливо, була порожнеча, через відповідні вчинки прийде і любов, і повага, і співчутливість.

Запрошуємо Вас відкрити для себе одну з характеристик, а відтак впродовж місяця з молитвою та зусиллям плекати запропоновану поведінку.

Повідомте про ваше рішення стати на шлях своїх рідних і близьких. Запросіть цю у мандрівку друзів.

Наш річний шлях проходитиме такими «зупинками»:

ПРОЩЕННЯ і ПРИМИРЕННЯ, ДОПОМОГА і СПІВУЧАСТЬ, ПРИЙНЯТТЯ і ТОЛЕРАНТНІСТЬ, ЖЕРТОВНІСТЬ і ПОДОЛАННЯ ЕГОЇЗМУ, ТЕРПЕЛИВІСТЬ, ЛАГІДНІСТЬ.

Варто також роздумати над наступними рисами:

ДЕЛІКАТНІСТЬ і ЧУЙНІСТЬ, ДАРУВАННЯ ВТІХИ і ПІДТРИМКИ, ТУРБОТЛИВІСТЬ і УВАЖНІСТЬ, ЩЕДРІСТЬ і ПОСЛУЖЛИВІСТЬ.

1 крок: ПРОЩЕННЯ і ПРИМИРЕННЯ

Слово Боже для роздумів:

Бо як людям ви простите прогріхи їхні, то простить і вам ваш Небесний Отець. А коли ви не будете людям прощати, то й Отець ваш не простить вам прогріхів ваших (Мт. 6, 14).

Усяке подратування, і гнів, і лютість, і крик, і лайка нехай буде взято від вас разом із усякою злобою. А ви один до одного будьте ласкаві, милостиві, прощаючи один одному, як і Бог через Христа вам простив (Еф. 4, 31−32).

Не ображай у відповідь свого кривдника – просто скажи про своє переживання, про свої відчуття від того, що сталося. Навіть якщо тебе не зрозуміють – не переймайся, будь терпеливий, бо любов довготерпелива (1 Кор. 13).

Не платіть злом за зло, або лайкою за лайку, навпаки,— благословляйте, знавши, що на це вас покликано, щоб ви вспадкували благословення. Бо хто хоче любити життя та бачити добрі дні, нехай стримає свого язика від лихого, та уста свої від говорення підступу (1 Пет. 3, 9−10).

Петро приступив тоді та й запитався Його: «Господи,— скільки разів брат мій може згрішити проти мене, а я маю прощати йому? Чи до семи раз?» Ісус промовляє до нього: «Не кажу тобі до семи раз, але аж до семидссяти раз по семи!» (Мт. 18, 21−22).

 Що таке прощення і примирення? Слово простити первісно мало значення «звільнити, відпустити». Простити – значить, звільнити людину від відповідальності за вчинену щодо тебе образу, злочин, гріх. Прощення Господнє, якого прагнемо та з благодатною дією якого щоразу зустрічаємося в Таїнстві Сповіді, теж полягає у цьому звільненні людини від відповідальності за гріх. Прощаючи ближнього, співдіємо з Богом в цьому акті Його милосердя. Закликаючи нас прощати кривдників, Христос знає, що кожного з нас Господь наділив такою здатністю. Прощаючи, звільняємо себе з руйнівної для людини ролі «жертви», віднаходимо внутрішній мир та здоров’я, сили для примирення і преображення дійсності. Недаремно кажуть: хто вміє прощати − той вміє усе.

Постанова протягом місяця:

  • Намагатимусь бути уважним(ою) до власного серця, вловлюючи в ньому найменші почуття образи на іншу людину (чоловіка, дружину, дітей, батьків, начальників, колег).
  •  Щоразу уявлятиму собі, як звільнюю особу, що переді мною завинила, від невидимих вуз провини.
  • Радітиму, що вона вже більше не несе відповідальності за свій вчинок щодо мене.
  • Згадуватиму, як не раз у житті сам(а) отримував(ла) прощення, і насамперед прощення від Бога.
  • Зусиллям волі шукатиму можливості примирення з тим, із ким увійшов(ла) в конфлікт. Намагатимусь робити перший крок до примирення ще до «заходу сонця», поки конфлікт і образа не пустили корінь у свідомості.

a9645c1def36c0f691fb5eb971d47c2666f3bf346b8b12948cpimgpsh_fullsize_distr

Милосердя двері

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *