Всеукраїнська проща освітян зібрала близько 3000 паломників

У Марійському духовному центрі, що у Зарваниці, 26 вересня 2015 року відбулася Всеукраїнська проща освітян. Організатором даного заходу виступила Комісія УГКЦ у справах освіти та виховання у співпраці з Комісією у справах освіти та виховання Тернопільсько-Зборівської Митрополії.

Освітяни, які прибули із Київської, Львівської, Івано-Франківської та Тернопільської архиєпархій взяли участь в Архиєрейській Божественній Літургії, яку очолив владика Василь (Семенюк), Архиєпископ і Митрополит Тернопільський.

У прощі взяло участь близько 3000 осіб. Під час проповіді єпископ звернувся з пастирським словом до педагогів, працівників сфери освіти та подякував їм за активну діяльність у впровадженні християнських цінностей в освітню систему. Після богослужіння відбулося освячення води у джерелі, а потім учасники прощі на чолі з владикою Василем помолились Панахиду  за українських героїв, що віддали своє життя у боротьбі за свободу та кращу долю України, у новозбудованій каплиці-меморіалі на честь загиблих героїв Небесної Сотні та воїнів АТО.

Програму прощі продовжила спільна прес-конференція за участю владики Василя, с. Христофори Буштин, голови Комісії УГКЦ у справах освіти та виховання, Лілії Гриневич, народного депутата, голови Комітету з питань освіти та науки ВРУ, Степана Барни, голови Тернопільської ОДА, Любомира Крупи, директора Департаменту освіти і науки Тернопільської ОДА, Ганни Зварич, директора колегіуму-інтернату для дівчат «Знамення», о. Володимира Демчука, голови Комісії у справах освіти та виховання Тернопільсько-Зборівської архиєпархії, о. Іринея Гумена, директора Бучацького колегіуму ім. св. Йосафата.

Завершилося паломництво молитвою перед чудотворною іконою Богоматері у Зарваницькому парафіяльному храмі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *