У Римі презентували видання про Патріарха Йосифа (Сліпого)

5 жовтня українська громада Рима вшановувала 30-ті роковини відходу у вічність Патріарха Йосифа (Сліпого) (1892-1984). З цієї нагоди також було презентовано книгу про його смерть та похорон “Шлях у безсмертя”.

Урочистості розпочались Архієрейською Літургією у соборі Святої Софії, котру очолив владика Гліб, Єпарх єпархії Пресвятої Родини в Лондоні. З ним співслужили владика Діонісій, Апостольський візитатор для українців греко-католиків в Італії та Іспанії, о. Йоанікій Чверенчук, Протоконсультор ЧСВВ, о. Маврикій Попадюк, Настоятель Генерального Дому оо. Василіян, о. Луїс Кассяно, Ректор Української папської колегії Святої Покрови, о. Дмитро Квич, Ректор собору Святої Софії, священики-студенти. На урочистостях також була присутня п. Тетяна Іжевська, Посол України при Апостольській Столиці. Перед Літургією відбувся Чин освячення відреставрованого кивоту, виконаного за проектом Святослава Городинського на замовлення Патріарха Йосифа. Після Панахиди за упокій його душі віряни зійшли до крипти собору, де залишилось спочивати серце видатного Глави УГКЦ минулого століття.

У рамках заходу гості мали нагоду оглянути фотовиставку світлин з похорону Блаженнішого та переглянути короткометражний фільм про його родинне село Заздрість (Тернопільщина), створеного на підставі документальних кадрів. Презентуючи видання “Шлях безсмертя”, о. Марко Семеген, Президент Товариства “Свята Софія” наголосив, що у Римі Сліпий провів понад два останні десятки років свого життя. «Патріярх відійшов, але залишилися його великі діла. Зокрема, він створив у Римі острівець українства, цілий комплекс релігійних, наукових та культурних закладів, подібного якому дотепер не має жодна національна меншина у Вічному Місті», – сказав він.
Додамо, що видання книжки “Шлях у безсмертя” є спільним видавничим проектом Товариства “Свята Софія” в Римі та США. ЇЇ вихід у світ приурочений 30-й річниці з дня смерті Патріарха Йосифа. У книзі представлено матеріали, зібрані з різних друкованих джерел української діяспори в США та Італії. Це тексти промов, телеграми, репортажі, інтерв’ю, добірка поетичних творів та спогади співпрацівника Патріярха академіка Леоніда Рудницького.

Джерело: Прес-служба Товариства “Свята Софія”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *