У Коломиї відбулася зустріч Голів єпархіальних Комісій

5 травня 2017 р. у м. Коломия, Івано-Франківської області, відбулася зустріч Голів єпархіальних Комісій у справах освіти та виховання.

На засідання був запрошений владика Василій (Івасюк), який звернувся до присутніх з вітальним словом та зі своїми роздумами про те, що таке освіта і виховання та яке їхнє завдання. За словами владики, у слові “освіта” можна відшукати два своєрідні поняття, перше з яких це “світ”, що означає – навчально-виховний процес повинен бути організований так, щоб підготувати молоду людину до життя у світі. Друге – це “світло”, тобто розумно побудована система освіти повинна сприяти просвітленню душі людини. Владика Василій наголосив на тому, що  наше основне завдання – це праця з дітьми, молоддю та їх катехизація. Провідна ідея – виховувати освіченого і доброго християнина.

Модератором зустрічі була с. Христофора Буштин, СНДМ, Голова Комісії освіти та виховання УГКЦ, яка далі провадила робоче засідання. Сестра ознайомила присутніх з подальшими планами Комісії, поділилася досвідом вивчення міжкультурного діалогу у Бейруті. Також с. Христофора зазначила, що кожна людина повинна мати доступ до якісної освіти, і ми маємо цьому сприяти. Говорили про принцип “Гроші за дитиною”, який також намагаємося втілювати в реальність. о. Петро Майба, заступник Голови Комісії, говорив про формацію вчителів, про її важливість, духовний супровід як дітей, так і  вчителів та керівників закладів.

Після робочих питань  с. Христофора презентувала практикум “Вчимося позитивної взаємодії” для вчителів християнської етики місцевих шкіл, а також Дзвенислава Романець, керівник відділу дошкілля, презентувала програму розвитку дітей дошкільного віку “Дитина – Божий дар”, якої є автором, для вихователів дитячих садочків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *