Ціннісні духовні орієнтири в освіті та вихованні

15 листопада 2017 р. у Хмельницькому відбулося виїзне засідання Громадської ради по співпраці з Церквами та релігійними організаціями при МОН України. Віктор Берека, ректор Хмельницького ОІППО, гостинно прийняв учасників засідання і засвідчив своє переконання актуальності духовно-морального виховання в нашому суспільстві. Заступник голови громадської ради Юрій Решетніков повідомив про діяльність Громадської ради і важливість виїзних засідань, які сприяють об’єднанню педагогів навколо питання виховання на засадах духовно-моральних цінностей.  Про свою підтримку виховання на цінностях говорила Ящук Інна Петрівна, депутат Хмельницької обласної ради, Палійчук Оксана Михайлівна, директор Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації.  Ірина Ковальчук, Віра Сучок, Галина Красікова, Дар’я Новікова презентували програми і навчальні матеріали, за якими працюють освітяни. Про духовне виховання мусульман поділився своїми думками Мухаммедов Абдуль Карім – імам Хмельницької області і представник ДУМУ в областях Західної України.

Актуальність цього питання засвідчує соціологічне опитування батьків, які мають дітей віком від 7 до 16 років, що проводила цієї осені соціологічна агенція «Фама» на замовлення Комісії у справах освіти та виховання УГКЦ за підтримки Благодійного фонду імені Митрополита Андрея Шептицького.

Серед важливих питань 61,6 % опитаних  зазначили  світоглядні предмети, які виховують уміння взаємодіяти з іншими людьми і готують до сімейного життя і 32,1 % такі питання визначили як помірно важливими. Разом 93, 7 % батьків готові, щоб діти вивчали предмети духовно-морального виховання. Про це повідомила Оксана Сенчук, секретар Громадської ради і наголосила на важливості виховати в дітях головну цінність для християн – любов до Бога і ближнього. Така основа зможе забезпечити мирне, заможне, щасливе і безпечне життя для кожного українця.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *