Голова Комісії освіти та виховання с.Христофора Буштин, СНДМ, взяла участь у роботі форуму українських мігрантів у Фатімі

21-22 жовтня 2016 р. у Фатімі відбувся Перший форум українських мігрантів Європи та Проща українських громад. 

На форум  приїхали більше 120 священиків та мирян з 18 країн Європи. Тисячі українців з Європи приїхали на Прощу. Разом з представниками інших народів молилися за мир в Україні. Спільна молитва на вервичці, похід зі свічками та статуєю Богородиці, велична недільна Літургія та посвята українського народу Матері Божій.

Організатором заходу був Пасторально-Міграційний відділ УГКЦ, який очолює владика Йосиф (Мілян).

Форум був розділений на три пленарні секції: перспективи пасторальної праці УГКЦ в країнах Європи, розвиток громадських організацій та їх співпраця з УГКЦ, проблематика розвитку української освіти закордоном. У роботі Форуму взяли безпосередню участь Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук), міністр освіти та науки України Ліля Гриневич, владики УГКЦ Йосиф (Мілян) та Гліб (Лончина), Посол України в Португалії Інна Огнівець, Голова Європейського Конгресу Укранців Ярослава Хортяні, голова представництва СКУ в Україні Сергій Касьянчук, голова УВКР Михайло Ратушний, голова Товариства “Святої Софії” о. Марко Семеген, пасторальні координатори для українців в Італії та Португалії, директор МІОК Ірина Ключковська, голова Комісії у справах освіти та виховання с. Христофора Буштин, СНДМ, яка також модерувала секцію, Оксана Кочерган, президент УХБА, представники структур для мігрантів італійської та португальської церков, представники Пласту та СУМу та багато інших учасників та гостей. Робота Форуму була конструктивною, після виступів доповідачів та дискусій були зібрані пропозиції, які лягли в основу Резолюції Форуму. Форум звернувся з листом до Святійшого Отця . Учасники заходу висвітлили та обговорили головні проблеми та пропозиції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *