Блаженніший Святослав зустрівся з українськими дітьми, молоддю та представниками громадських організацій в Австрії

Під час свого візиту до Австрії Предстоятель УГКЦ Блаженніший Святослав 12 листопада 2016 року у Відні відвідав Українську суботню школу в «Уранії», де на нього чекали діти, батьки та молодь.

Зайшовши до класу, де в цей час у дружньому колі сиділи першокласники, Блаженніший Святослав одразу  приєднався до дітей і почав розпитувати, чи цікаво їм навчатися.  Для старшокласників тут є окремі навчальні програми, які погоджені з Міністерством освіти України. Загалом, Українська суботня школа у Відні виховує сьогодні 140 дітей.

Як розповів один із організаторів школи Ростислав Тис, навчальний заклад існує завдяки фінансовій підтримці батьків та спонсорів. «Багато людей у школі працюють на волонтерських засадах, не отримуючи за це ніякої платні», – продовжує пан Ростислав.

Далі Блаженніший Святослав поспілкувався з усіма учнями, що чекали на нього у святковій залі. Після невеликої перерви на Главу УГКЦ чекали запитання від численної української молоді та студентства. З ними  Блаженніший Святослав поділився своїми роздумами щодо процесу асиміляції молодого українського покоління за кордоном.

Напутніми для наших земляків стали такі слова Блаженнішого Святослава: «Чи ви є в Україні, чи за її кордонами, – ви однаково не маєте права забути про неї».

Наприкінці відвідин школи Предстоятель УГКЦ поспілкувався з делегатами українських громадських організацій, що діють на території Австрії. Зокрема, на зустріч прибули представники Українсько-австрійського товариства, Міжнародного товариства імені Чубинського та Українського товариства імені Івана Франка, представник Української суботньої школи «Ерудит» Галина Павлюк, головний координатор Громадської організації «Центр українських ініціатив» Олександра Саєнко і представники спортивних асоціацій. Кожен мав нагоду представити Блаженнішому Святославу напрямки своєї діяльності. За спільним обіднім столом присутні обмінялися думками щодо ситуації в Україні та обговорили можливі шляхи допомоги нашим співвітчизникам.

Джерело: http://news.ugcc.ua/photo/blazhenn%D1%96shiy_svyatoslav_zustr%D1%96vsya_z_ukrainskimi_d%D1%96tmi_moloddyu_ta_predstavnikami_gromadskih_organ%D1%96zats%D1%96y_v_avstr%D1%96i_78031.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *