6-9 травня пройшов І Всеукраїнський турнір юних філософів та релігієзнавців

6-9 травня 2015 р.Б. у Зарванці на Тернопільщині пройшов І Всеукраїнський турнір юних філософів та релігієзнавців

Турнір зібрав у Зарваниці учасників 13 команд із усієї України, дозволив молодим людям краще пізнати та зрозуміти одне одного, пережити ці дні напружених змагань, але водночас і зрости – інтелектуально, духовно, подолати певні усталені переконання, упередження, які побутують, на жаль, і сьогодні.

Програма заходу передбачала не лише змагання між командами, а й цікаве, змістовне дозвілля: екскурсію Марійським духовним центром; вечірку для молоді, яку провели семінаристи Тернопільської вищої духовної семінарії ім. Патріарха Йосифа Сліпого; та круглий стіл «Позитивна міжособистісна взаємодія: проблеми, досвід, перспективи», організований Комісією з питань освіти і виховання УГКЦ для журі, оргкомітету, керівників команд.

У День пам’яті та примирення для учасників було проведено майстер-клас з виготовлення маків. В пообідній час переглянули драматизацію «Україна в огні» за мотивами твору О. Довженка. Увечері того ж дня біля стели пам’яті Небесної Сотні було відслужено панахиду, а потім – молодіжну Хресну дорогу.
Після фінальних змагань 9 травня, які дозволили визначити переможця – ним стала команда «Екстрім» із м. Снятина Івано-Франківської області – відбулося урочисте закриття турніру. Подячний молебень у соборі Зарваницької Матері Божої очолив Митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій (Семенюк).

Владика привітав: п. Раїсу Євтушенко – головного спеціаліста Міністерства освіти і науки України, п. Юрія Решетнікова – заступника Громадської ради при МОН з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями, який у свою чергу зазначив про велике значення того, що закриття турніру відбувається у такому величному і прекрасному Храмі. Митрополит подякував с. Христофорі Буштин – голові Комісії з питань освіти і виховання УГКЦ, за співорганізацію, п. Миколі Люшняку – депутату Верховної ради України за фінансову допомогу у проведенні такого важливого заходу. Митрополит Василій благословив та вручив подарунки усім учасникам турніру, керівникам команд, членам журі.
Директор департаменту освіти і науки Тернопільської ОДА п. Любомир Крупа подякував усім учасникам, особливо п. Анні Зварич – директору обласного закладу освіти «Колегіуму для дівчат «Знамення», на базі якого проходив І Всеукраїнський турнір.

У піднесеному настрої, сповнені гарних вражень та позитивних емоцій, юні філософи та релігієзнавці поверталися до своїх домівок, зберігаючи новий досвід, який вони здобули у знаному духовному центрі, та сподіваючись на зустріч на наступному турнірі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *