5 крок: ЛАГІДНІСТЬ

5 крок: ЛАГІДНІСТЬ

Слово Боже для роздумів:

«Блаженні лагідні, бо вони успадкують землю» [Мт. 5: 5]

«Прийдіть до мене всі втомлені й обтяжені, і я облегшу вас. Візьміть ярмо моє на себе й навчіться від мене, бо я лагідний і сумирний серцем, тож знайдете полегшу душам вашим. Ярмо бо моє любе й тягар мій легкий» [Мт 11: 28 – 30].

«А плід духа: любов, радість, мир, довготерпіння, добрість, милосердя, віра, лагідність, здержливість» [Гал. 5: 22-23].

 

Що таке лагідність? Лагідність – це доброзичливе, приязне, дружнє, м’яке і уважне поводження з іншою людиною. Це тихий і заспокійливий голос, плавні, ніби оберігаючі жести, це обійми, торкання руки чи плеча, сповнений ніжності і зрозуміння погляд. Лагідність – це обережні слова, пестливі імена, співчутливе мовчання. Лагідність приносить полегшу – дитині і дорослому, зцілює рани, надає впевненості. Уявімо собі, яким було обличчя і голос Ісуса Христа, коли його покликали до хворої дитини і Він, увійшовши в дім сотника Яїра, почув, що спізнився і що дитина померла, коли в атмосфері відчаю і горя пролунали його сповнені ніжності слова: «Дівчинко, кажу тобі, встань» (Мр. 5: 34). Коли згорьованій матері, яка втратила єдиного сина, Він лагідно говорить: «Не плач…» (Лк. 7: 13). Христос показує нам животворящу силу лагідності – вона оживляє, відновлює джерело життя в людині, засвітлює в її душі промінь надії.

 

Постанова:протягом місяця старатимусь надавати своїм словам, жестам, вчинкам теплоти і лагідності;

  • намагатимусь контролювати вираз свого обличчя, тембр голосу, рухи, ніби надаючи їм здатності зігрівати;
  • подумаю, які нові звертання до моїх дітей, чоловіка, дружини, батьків зможуть внести ноту лагідності в наші стосунки і свідомим зусиллям волі намагатимусь впровадити їх у наше спілкування;
  • намагатимусь більше уваги приділяти доторкам, обіймам у стосунках із членами родини, особливо дітьми, знаходити привід і час для них, поставивши собі це як щоденне завдання;
  • щодня шукатиму бодай однієї можливості обрадувати когось зі свого оточення, викликати усмішку, вдячний погляд і втіху.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *