24 вересня відбулася шоста професійна проща освітян до Зарваниці

24 вересня 2016 року у с. Зарваниця, Тернопільської області, відбулася шоста проща освітян з нагоди професійного свята, яка зібрала педагогів Тернопільщини, а також Львівщини. Паломництво розпочалося Архиєрейською Божественною Літургією, яку очолив Боголюбивий владика Теодор.
У своїй проповіді владика звернув увагу на значення Божої мудрості у праці педагога (1 Кр. 2, 6–9). Саме педагогам Господь призначив Божу мудрість. Шлях до неї простий і доступний кожному – це щоденна щира молитва про благословення на сьогоднішній день, молитва за своїх учнів. Владика також заохочував присутніх молитися і про мудрість слова, що є першою ознакою Божої мудрості. Повну версію проповіді можна послухати за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=oInohhRk5Uk

Літургію співслужили отці, які працюють у сфері католицького шкільництва, також присутній був о. Петро Майба, СДБ –заступник Голови Комісії освіти та виховання УГКЦ, керівник напряму католицького шкільництва Комісії у справах освіти та виховання УГКЦ. У прощі взяли участь також представники влади. Особливу вдячність Владика Теодор висловив заступнику начальника управління освіти і науки п.Ганні Зварич за організацію та координацію прощі освітян і всіх професійних прощ до Зарваниці. Приємною несподіванкою для прочан став лист-вітання Міністра освіти і науки України
Лілії Гриневич.
Після Богослужіння урочиста процесія вирушила до чудотворного джерела, де було освячено воду. Також освітяни взяли участь у панахиді за героями Небесної Сотні та загиблими у війні на Сході України біля каплички св. Юрія Переможця.
Прощу продовжила зустріч Владики Теодора з педагогами, на якій єпископ поглибив тему Божої мудрості, розкрив сутність освіти як Божого світла, наголосив на визначальній ролі молитви та Святих Тайн: Покаяння та Євхаристії на шляху до осягнення Божої мудрості, поділився особистим педагогічним досвідом і висловив велику вдячність вчителям за їхню жертовну працю.
Завершилося паломництво хресною дорогою та молитвою перед Зарваницькою чудотворною іконою у церкві Пресвятої Трійці.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *