12 вересня у Слов’янську відбувся семінар для вчителів з основ християнської етики Донеччини

12 вересня 2017 р. у м. Слов’янськ, Донецької області, на запрошення Донецького ОІППО, Оксана Сенчук, секретар Громадської ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України та о.Петро Майба, СДБ, заступник Голови Комісії освіти та виховання УГКЦ, мали зустріч із вчителями Донеччини з основ християнської етики. 

Пані Оксана у своїй доповіді на тему “Проактивність як інструмент позитивної взаємодії і конструктивного підходу до життя” говорила  про важливість проактивної життєвої позиції, яку може формувати вчитель у своїх учнів на уроках з основ християнської етики. Апостол Павло навчав християн: “Радуйтеся завжди у Господі; знову кажу: Радуйтеся! Хай ваша доброзичливість буде всім людям відома. Господь близько! Ні про що не журіться, але в усьому появляйте Богові ваші прохання молитвою і благанням з подякою. І мир Божий, що вищий від усякого уявлення, берегтиме серця й думки ваші у Христі Ісусі (Фил.4, 4 – 7).”

Таку настанову можна поставити в основу «проактивної життєвої позиції», яку зустрічаємо у Віктора Франкла, Стівена Кові та інших філософів та психологів. Позитивне налаштування, прийняття життя таким, яким воно є, працьовитість і надія на Божу підтримку допомагає життя людини зробити наповненим змістом.

Отець Петро виступив з доповіддю на тему “Основні засади християнського виховання”, в якій говорив про цінність кожної особи, пріоритетність сімейних стосунків і важливість навчити молодь будувати життя на християнських цінностях.

13 вересня також відбувся навчально-методичний семінар, присвячений світлій пам’яті Йосипа Сліпого, «Щоб ви не зневірилися…». Вплив морально-етичних поглядів Йосипа Сліпого на формування духовно-морального простору сучасної
України»,  на який також були запрошені Оксана Сенчук, яка презентувала досвід Київської батьківської асоціації «Алетея» щодо організації духовно-морального виховання дітей та учнівської молоді на педагогічних ідеях Й. Сліпого, та Анна Остапенко, продакшн менеджер медіа-ресурсу «Живе телебачення» презентувала документальний фільм «Справа «Рифи».

Jpeg
Jpeg
Jpeg
Jpeg

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *