ЯК ВИХОВАТИ СПРАВЖНЬОГО ЧОЛОВІКА І СПРАВЖНЮ ЖІНКУ?

  Саме це питання було винесене на тренінг, який провела кандидат психологічних наук, психотерапевт Ірини Мартинюк,  для учасників чергової «Школи батьківства» Київської батьківської християнської асоціації «Алетея», що відбулася 13 лютого 2016 року.

  Учасники тренінгу дізналися, що щастя в особистому, родинному житті людини залежить від відповідності її характеру, поведінки та навичок до статевої ролі, яку отримала як дар і відповідальність від Бога. Розвинути в дитині риси, притаманні її статі (чоловічність, жіночність), є важливим завданням виховання, яке залежить від батьків. Та не всі батьки знають, як саме це робити. Найголовніший шлях до статево-рольового виховання дитини є наслідування дорослих членів родини: насамперед батька та матері, бабусь та дідусів. Та виявляється, що аби в дитині виробилися ті риси, які визначатимуть її як чоловіка або жінку, важливо не лише своєю власною поведінкою демонструвати їй приклад таких рис, а й багато уваги приділяти позитивному обговоренню цих рис у членів родини, свідомо акцентувати на них: наприклад, хвалити батька чи матір дитини за прояви справжніх чоловічих/жіночих рис, розповідати дитині про тих членів родини, в кого такі риси виявлялися, передати дитині цікаві родинні історії, героями якої будуть її предки.

          о. Петро Майба, духівник БХА «Алетея», розповів учасникам «Школи батьківства» про духовну основу міжстатевих стосунків, розуміння якої надзвичайно важливо закласти в людині ще в дитячому віці. Навчити дитину приймати власну статевість як Божий дар і Боже покликання, засіб для досягнення власного щастя та вияву любові через дар себе іншій особі. Учасники лекції дізналися про те, як навчити дитину керувати власними інстинктами, не піддаватися спонтанним бажанням, як прищепити їй відповідальність за прояви своєї статевості. Всі учасники заходу отримали цінні матеріали з тренінгу та лекції, щоб мати змогу повернутися до осмислення і обговорення порушених проблем вдома. До всього додамо, що учасників наших заходів стає щоразу більше, і це тішить. Наступне заняття «Школи батьківства» відбудеться 12 березня цього року. Стежте за оголошеннями Київської батьківської християнської асоціації «Алетея» на сторінці у мережі Facebook, зголошуйтеся до участі та запрошуйте друзів.

Наталя Пуряєва, член правління КБХА «Алетея» 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *