Відбувся семінар «Гармонійний розвиток дитини. Плекання здібностей і покликання»

20 листопада о 18.00 в залі садочку № 135 м. Львова (садочок св. Миколая) відбувся семінар «Гармонійний розвиток дитини. Плекання здібностей і покликання» для батьків дошкільнят та працівників садочку. Семінар був організований за ініціативою Комісії у справах освіти та виховання УГКЦ та адміністрації садочку. Провела семінар п. Дзвінка Романець.

Розглядалися не лише засади і принципи виховання цілісної особистості в дитині, але й секрети цілісності дорослої людини, яка мала б бути прикладом для дитини, яку виховує. Велика увага приділялася обговоренню передумов у середовищі, оточенні та стосунках в сім’ї для розвитку дитини. Основною поставою педагога, а також і батька чи матері була визнана постава прийняття дитини як Дару Люблячого Бога, як великої цінності, якій дорослі мають створити атмосферу довіри, любові і пошани. Дар плекання особистості дитини не заперечує балансу між любов’ю і дисципліною, але враховує усвідомлення та розпізнання потреб, почуттів, думок, цінностей та здібностей дитини (розглядалися ідеї Софії Кавалетті, Д.Маслоу, Н. Пезешкіана, Софії Шептицької, Оксани Винницької та ін.) Були розглянуті етапи розвитку особистості та кризи дошкільного віку (епігенетичний принцип Еріксона), а також група проаналізувала підхід до виховання дітей американського психотерапевта Джеймса Добсона та типи темпераментів дитини (за М. Кляйн). Вдалося обговорити важливість цілісності і гармонії в родині, а також в думках, вчинках і словах дорослих. Кульмінацією зустрічі було усвідомлення християнської моделі виховання гармонійної та цілеспрямованої людини у стосунках з Богом, ближнім та самим собою.

Вкінці всі спільно розглянули етапи пізнавально-виховного процесу в праці з дошкільнятами за пропозицією християнської програми розвитку дитини «Я – Божий Дар для світу» Дзвінки Романець, випрацювали дев’ять нових пропозицій для подальших семінарів і завершили зустріч молитвою до Богородиці.
Щиро дякуємо усім, хто подбав про цей семінар та зорганізував його, зокрема п. Наталі Мік, яка працює вихователем садочку в групі «Сонечка», п. Галині Тузяк, що є завідувачкою дитячої установи № 135, усім активним та свідомим батькам дошкільнят. Бажаючих запрошуємо на наступний семінар, який відбудеться 27. 11.15 о 17.30 в приміщенні церкви св. Климента Папи,  вул.  ген.  Чупринки, 70.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *