У Львові відбувся семінар для духівників про розпізнання покликання та духовний супровід

7-8 лютого у Молодіжно-навчальному центрі ім. св. Івана Боско, що у Львові, відбувся дводенний семінар для духівників на тему «Духовний супровід та розпізнання покликання», який організувала Комісія УГКЦ у справах освіти та виховання. Семінар, у якому взяли участь 16 духівників, проводив о. Петро Майба, заступник голови Комісії та Ірина Максименко, педагог та редактор. Ірина презентувала посібники, присвячені темі розпізнавання покликання та супроводу молоді, які нещодавно видала Комісія, “У пошуках життєвого покликання” та “У пошуках любові”, а також звернула увагу учасників семінару на основні засади у процесі супроводу. Отець Петро наголошував на тому, що кожне людське життя, кожне покликання – це безкорисливий дар Бога, і щоб його розпізнати та реалізувати потрібно пізнати себе, свої типові риси та нахили, а також пізнати Бога. Людина створена для любові. Наше спільне і найважливіше покликання полягає в тому, щоб досягти Бога, який є Любов’ю. Однак є різні шляхи любові, завдяки яким людина може прийти до Бога. Розпізнати, до якої саме форми любові покликав кожного з нас Господь, можна через самопізнання. Воно сприяє кращому розумінню себе, допомагає людині відкрити в собі вміння любити і зрозуміти, які існують справжні причини для благословенної любові та щастя.

Особливим гостем був о. Карло Дзнанотті, СДБ, з Італії, (викладач Папського салезіянського університету, в минулому 10 років магістер салезіянського новіціату), який на запрошення о. Петра Майби завітав на семінар до духівників, щоб поділитися своїм досвідом духовного супроводу та розказав про його важливість у житті дітей, молоді та й дорослих. “Щоб добре супроводжувати особу у її житті, треба найперше самому бути зрілим, вміти приймати кожну людину без упереджень та осуджень і бути щиро відданим цій справі. Ми баємо багато образів та прикладів супроводу у Святому Письмі, і найкращим прикладом для нас є сам Ісусу Христос. Тому не треба боятися бути супровідником” – заохочував о. Карло.

В часі семінару учасники мали нагоду обдумати сказане доповідачами, заглибитися в себе, оскільки мали час на самостійне опрацювання. Цінним також для них було спільне обговорення ввечері та ділення  своїм досвідом стосовно духовного супроводу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *