У Києві християнські батьки обговорили необхідність гуртуватися

19 серпня, на свято Преображення Господнього, у Міжнародному виставковому центрі в Києві відбувся Всеукраїнський з’їзд батьків та педагогів на тему: «Єдність з Богом – гарантія зросту особи», яку організувала Комісія у справах освіти та виховання УГКЦ спільно з батьківською християнською асоціацією «Алетея». Учасниками зустрічі були батьки, педагоги, духівники з різних міст України сходу та заходу (близько 60 осіб).

Метою зустрічі було об’єднати батьків на основі християнських цінностей задля особистісного саморозвитку і духовного зростання та виховання і навчання власних дітей. Програма була насичена: розпочалася зустріч зі спільної Літургії у Патріаршому соборі, після чого було освячення плодів. Далі з вітальним словом до усіх присутніх звернулася Голова Комісії у справах освіти та виховання – с. Христофора Буштин, СНДМ, яка наголосила, що зустріч у цей празник є особливою нагодою зануритись у батьківське християнське покликання та переглянути куди Господь бажає ще спрямовувати батьківські сили для кращого і гіднішого виховання дітей. «Це зустріч християнських батьків! Ви є ці люди, які маєте у собі не лише природнє покликання до батьківства, але любов і мудрість Євангелії».

Знаковим було те, що на з’їзді була присутня міністр освіти та науки України п. Лілія Гриневич, яка мала зустріч з учасниками. Міністр наголосила, що педагогіка партнерства, яку пропонує «Нова школа» є цілком співзвучна з християнськими підходами до співпраці між батьками, педагогами та дитиною. Батьки звернулись до п. Лілії з різними запитаннями, серед яких продовження викладання предметів духовно-морального спрямування. Міністр запевнила учасників що за бажанням батьків ці предмети будуть і надалі у начальних планах школи.

Вітальне слово батькам надіслав також Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав: «Дорогі батьки, діти – це безцінний Божий дар у людській особі, який ви плекаєте задля суспільного майбутнього. Тому ставлення до власних дітей потребує творчого налаштування та делікатних стосунків, пронизаних любов’ю, служінням, безкорисливістю і жертовністю, постійністю, повагою, турботою та увагою, гідною поведінкою, душевним теплом і невтомною працею». Блаженніший закликав батьків виховувати в дітях і вимагати від тих, хто їм у цьому допомагає, щоб навчання охоплювало пошану до правди, якостей серця та моральної і духовної гідності.

Продовжилася зустріч доповідями експертів, де говорили про «Взаємодію батьків зі школою на основі звіту фокус-груп приватних шкіл (Оксана Сенчук, м. Київ), «Як створити в сім’ї виховну атмосферу любові?» (Максим Бондаренко, м. Львів), «Виховання. Що робити, коли з дітьми важко?» (Оксана Кочерган, м. Львів), «Єдність із Богом – гарантія зростання особи» (о. Петро Майба, СДБ, м. Київ); презентацією нових видань Комісії (Ірина Максименко, м. Київ), які відкривають навчально-методичну серію «На допомогу батькам». Це формаційні матеріали «Батьківство як дар та покликання» та програма християнського зростання «Постійна формація батьків»; та працею в групах, завданнями якої було розглянути та обговорити такі питання: Організація і діяльність батьківських осередків; Як створити осередок: загальні засади та практичні аспекти; Покликання духівника – сприяти духовному зростанню батьків Асоціації; Взаємодія Асоціації батьків та єпархіальних Комісій у справах освіти і виховання.

На завершення з’їзду була організована духовно-мистецька програма біля Собору для усіх охочих.

Більше фотографій та всі доповіді Ви можете знайти за посиланням: https://fex.net/?gclid=CjwKCAjwrO_MBRBxEiwAYJnDLGvMrs9jnHmJ2Xool9UX2GffeXBCFRzW2OT7Oqac2kQfDhLV9bomEhoCOM0QAvD_BwE#!170930267291

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *