У Брюховичах відбувся навчальний курс для директорів католицьких освітніх закладів «Лідерство і педагогіка партнерства», завершальний модуль «Праця з персоналом»

22-24 лютого 2019 р. у Брюховичах відбувся триденний семінар для директорів католицьких освітніх закладів на тему «Лідерство і педагогіка партнерства», організаторами якого були Освітньо-методичний центр ім. Дзеровича у співпраці з Комісією УГКЦ у справах освіти та виховання. Учасниками семінару були 18 керівників католицьких освітніх закладів м. Львова, м. Івано-Франківська та Львівської області.

Програма семінару була концентрована на питаннях праці з персоналом, як творити середовище взаємодопомоги і підтримки, атмосферу творчості і радості. 22 лютого відбувся тренінг «Праця з персоналом», який проводила Ольга Садоха, тренер HR-менеджменту, на якому розглядали життєві щоденні ситуації і різні шляхи вирішення: запобіжні, проактивні та реактивні. А також п. Галина Теслюк, кандидат богословських наук, викладач УКУ, наводила приклади лідерства і взаємодії з історій старозавітніх постатей. Праця в групах, дискусії, спільні рішення стали навчанням, яке дає практичні наслідки. Після вечері с.  Христофора Буштин, голова Комісії УГКЦ у справах освіти та виховання, провела інтеграційну зустріч з метою здруження і довіри між учасниками семінару.

Протягом наступного дня, в суботу 23 лютого, учасники слухали лекцію п. Інги Дуль, юрисконсульта, на тему «Юридичні аспекти діяльності освітнього закладу», доповідь с. Христофори на дуже актуальну тему «Політика захисту і безпеки в католицькій школі». Ця тема має превентивний характер і учасники також вивчали документи Церкви стосовно захисту гідності і прав у школі. Науковою доповіддю розпочався формаційний блок на тему «Психологія особистісного та духовного зростання» пані Наталії Жигайло, доктора психології, професора ЛНУ ім. І. Франка. Про потребу розуміння ідентичності католицького освітнього закладу, вчителя католицької школи та про те, як цю ідентичність плекати в собі  говорив о. Петро Майба, керівник напрямку шкільництва Комісії УГКЦ у справах освіти та виховання УГКЦ, голова спілки «Католицька освіта», під час лекції «Модель католицької школи». Про можливості формації та шліфування майстерності розповіла  с. Георгія Припутницька, директор ОМЦ ім. Дзеровича, ознайомлюючи з новими програмами директорів.

Для керівників важливо не тільки мати знання і навики сучасного управління, але й дбати про розвиток власної духовності, становлення особистості. Тому в неділю директори мали реколекційний день, який провів о. Петро Майба.

Організаторами були поставлені три важливі цілі перед учасниками: професійне зростання, особистісна формація ідентичності вчителя католицької школи та духовна формація. Проведене анкетування показало, що програма і викладачі були підібрані дуже вдало й поставлені цілі досягнуті.

Якість та успіх проведення програми залежить не тільки від її наповнення, але також від способу проведення, місця, організаційних деталей. Так як заходи тривали цілий день і допізна, цінною та важливою складовою успіху була можливість спільного проживання учасників, спільної молитви – Святої Літургії. Також роздатковий матеріал, необхідні канцелярські товари для роботи в групах, стали частиною комфортної робочої атмосфери.

Ми щиро вдячні нашим жертводавцям за фінансову підтримку проекту, в ході реалізації якого ми переконалися в необхідності такої праці та побачили запит від директорів на більш диференційовані поглиблені курси.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *