Студентам Київської Трьохсвятительської духовної семінарії презентували збірку видань Комісії у справах освіти та виховання УГКЦ

11 квітня  з нагоди тижня католицького шкільництва                (8-14 квітня), який відбувається вже вшосте в Україні до Київської Трьохсвятительської духовної семінарії УГКЦ завітали працівники Комісії у справах освіти та виховання УГКЦ. На зустріч з семінаристима приїхали: Голова комісії       с. Христофора Буштин, СНДМ,  с. Єротея Сорока, СНДМ, Оксана Сенчук та д-н Дмитро Кудін.

На початку зустрічі с. Христофора представила ідею тижня католицького шкільництва та ознайомила братів з працею Комісії. Брати-семінаристи мали нагоду почути про католицькі заклади, в яких дитина отримує якісну освіту і християнські цінності, зростає і бере активну участь у суспільному і церковному житті, виростає особистістю, яка може гідно взяти на себе відповідальність за вчинки і усвідомлює їхні наслідки. Від нашого сьогодні залежить наше завтра. Із цього ми розуміємо, що повинні інвестувати не в матеріальні речі, а в людину, яка є безцінним творінням Божим. Все, що вкладається у дитину, вкладається в майбутнє нашої нації. Звісно, щоб когось формувати потрібно і самим педагогам також із чогось черпати. Тому завданням Комісії є також дбання про постійну формацію вчителів, вихователів, батьків, духівників. Важливу роль у садках, школах, та інших навчальних і виховних католицьких закладах відіграє духівник, який покликаний служити та супроводжувати всіх потребуючих.

 

Опісля д-н Дмитро представив короткий огляд книг, які видала і має ще видати Комісія:

Для дітей дошкільнят:

  • «Дитина – Божий дар». Програма для роботи закладу дошкілля. Тематика: гармонійний розвиток особистості дитини, саморегуляції, творчих навичок, радісних взаємин та формування християнської поведінки.
  • «Дівчинка зі Львова». Тематика: розмальовка з віршами на честь Преподобної Йосафати Гордашевської.

Література для шкіл:

  • «Ранкові зустрічі». Методичний посібник для вчителя початкової школи. У виданні зібрано й тематично опрацьовано матеріал для ранкових зустрічей у початковій школі, метою яких є формування в дусі гуманістичної педагогіки відкритих довірливих стосунків між вчителем і дитиною.
  • «Білі плями історії України». Методичний посібник для вчителів загальноосвітніх шкіл. Тематика: події та вибрані постаті з історії християнства в Україні, про які є мало інформації у підручниках.
  • Посібники уроків з християнської етики для загальноосвітніх навчальних закладів для учнів 7, 8, 9, 10, 11 класів, які можна безкоштовно скачати на сайті Комісії.

Для праці з підлітками та молоддю:

  • «У пошуках любові», яка є створена на допомогу душпастирям у християнському вихованні та супроводі підлітків та молоді до зрілої любові та статевості. Наголошує на цінностях християнина через призму любові, як дарунку Бога людині. Насамперед підручник є розрахований для духівників та педагогів, але також із нього можуть користати всі зацікавлені люди.
  • «У пошуках життєвого покликання». Матеріали для супроводу молодих людей та для допомоги в розпізнаванні життєвого покликання. Кожна молода особа повинна свідомо і вільно вибирати. Завдання, яке є вкрай непросте для духівника – це допомогти на шляху розпізнавання Божого плану щодо гідного вибору у житті.

Для проведення християнських таборів:

  • «Ігротека». Збірник розвиткових ігор для роботи з дітьми віком від 2-7 років. Тематика: ігри спрямовані на гармонійний розвиток дитини. У збірник включено різні види ігор відповідно до вікових можливостей дітей раннього та дошкільного віку.
  • «Зрілість і лідерство». Навчально-практичний посібник для формування християнських аніматорів. Тематика: охоплює різні аспекти цілісного християнського виховання, осягнення яких буде корисним для сучасної молоді.
  • «Олівці». Тематика: практичний порадник про те, як добре підготувати та провести християнський табір.

Для роботи з вчителями (проведення тренінгів, реколекцій):

  • «Покликані до любові та витривалості». Тематика: основні засади духовності в житті педагогів, вихователів, викладачів та всіх, кому небайдужа тема християнського духовного розвитку.
  • «Особистісні та духовні аспекти». Засади формації вчителя. Частина 1. Тематика: духовні аспекти виховання, капеланство у школі, богословський та особистісний вимір учительського служіння.
  • «Виховні аспекти навчальної діяльності». Засади формації вчителя. Частина 2. Тематика: навчання дітей мислити, навчання методом екскурсії, медіа грамотність, здоровий спосіб життя, якісне спілкування, залучення інвесторів до освітніх проектів.

Для роботи з батьками (програми для тренінгів та реколекцій):

  • «Постійна формація батьків». Тематика: подружжя та сім’я, виховання дітей, батьківство, освіта та християнське виховання та інші теми для семінарів.
  • «Батьківство як дар та покликання». Тематика: сенс та значення християнського подружжя, виховання дітей, чи легко нині бути батьками? Як створити атмосферу в сім’ї, щоб діти почувалися щасливими? Батьки та освіта.
  • «Як виховувати дитину?» Поради Митрополита Андрея Шептицького. Аудіокнига та книга. 

Як створити заклади освіти:

  • «Як створювати християнські дошкільні центри чи заклади освіти?»
  • «Католицька школа: Модель діяльності закладу освіти». Практичний довідник.

Для духівників:

  • «Шляхом душпастирського служіння в освіті». Збірник навчально-практичних матеріалів.

 

Далі відбулася розкрита презентація вибраних книг а саме:     с. Єротея розповіла про посібник для роботи з дітьми з відсутнім / недостатнім виховним батьківським впливом «Зцілюючі рани».

 

п. Оксана Сенчук розкрила суть методичного посібника, присвяченого питанням реалізації позитивної міжособистісної взаємодії через осмислення християнських чеснот «Вчимося позитивної взаємодії».

 

с. Христофора представила збірку вибраних документів Церкви про католицьку школу, виховання, освіту «Виховувати у свободі, правді та любові». У посібнику представлено цілісний християнських підхід до освіти та виховання у вченні Католицької Церкви. Також тут викладені основні принципи, що стосуються заснування і успішного функціонування католицьких шкіл, зокрема – у багатоконфесійному середовищі.

 

На завершення зустрічі всі присутні помолились до Богородиці про заступництво та допомогу для всіх, хто навчається, працює, організовує такі освітні заклади, що беруть за основу модель християнського виховання.

Семінаристи подякували працівникам Комісії  за корисно проведений для них вечір, за стільки корисної інформації. Для нас це є дуже важливо, адже семінарійні будні пролітають доволі швидко, і скоро прийде те завтра, в якому почнемо своє пасторальне служіння, котре є таким широким і багатовекторним.

Та побажали наснаги та реалізації всі ваших планів, надіємось у скорому часі побачити навчальний заклад із християнським спрямуванням тут в нас, у місті Києві, що стане взірцем для інших.

                                 

                                     Статтю написав: брат  Ігор Микитин                      семінарист VI курсу,  КТДС 

                                    Фото: брат Микола Лазорко  семінарист I курсу,  КТДС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *