ВІТАЛЬНЕ СЛОВО ДО УЧАСНИКІВ СЕМІНАРУ

с. Христофора М. Буштин, СНДМ
Голова Комісії у справах освіти та виховання УГКЦ

Слава Ісусу Христу!

Ваше преосвященство, всечесні і преподобні отці, преподобні брати та сестри, вельмишановні науковці, високодостойні керівники і працівники освіти різних рівнів, дорогі учасники і гості Всеукраїнського семінару!

Тема семінару присвячена стосункам на мікро- і макрорівнях, у особистісних та соціальних площинах. У час, коли наша країна переживає війну, коли певні спекулятивні сили намагаються використовувати відмінності і стереотипи, які людей відчужують на культурному, національному, релігійному чи навіть конфесійному ґрунті, ми говоримо про конструктивну взаємодію, яка вестиме до пізнання, сприйняття, розуміння, порозуміння і діалог, тобто те, що миритиме і об’єднуватиме людей.

У роботі нашого семінару беруть участь різні фахівці та представники науки, освіти, Церкви і громадськості, що є не випадково, адже українським громадянам і досі намагаються пропонувати міфи про необхідність мурів, які мають розчленовувати життя громадянина на релігійний, професійний, громадський чи інші сектори. Ми ж зібрані тут, я сподіваюсь, поділяємо думку про цілість людської особи та взаємовплив всього людського досвіду, гармонійність у житті особи різних її ідентичностей і ролей, для прикладу, людської, християнської, батьківської, професійної, наукової та ін.

До нас приєднались представники Луганщини і Львівщини, Тернопільщини, Івано-Франкіщини, Волині та Центральної України. Таким чином   наш семінар символізує єдність і діалог різних кутків України.

Важливою ознакою роботи сьогоднішнього Всеукраїнського семінару буде міждисциплінарний підхід до висвітлення заданої теми, багаторівневе глибинне обговорення окремих її аспектів, які сьогодні нас турбують, у пошуку практичних шляхів побудови конструктивної взаємодії.

Що об’єднує нас сьогодні, чому мають служити конструктивні стосунки? Це базові питання, які я пропоную сьогодні для обговорення та переосмислення.

Нас об’єднують цінності Істини, Добра і Життя, Милосердя. Вони суттєві у житті кожної людини: пошук правди, справедливості, щасливого і благополучного життя, любові. У християнському розумінні ці вартості представляє одна надзвичайна особа – Ісус Христос, з яким кожна людина покликана відкрити і будувати взаємини. Завдяки тим стосункам і формується наша духовність та моральність,  що збагачує наш досвід і веде до готовності позитивно взаємодіяти з іншими. У Біблії читаємо якісну категорію до якої покликані людські стосунки: «Як я полюбив вас, так і ви любіть один одного» (Ів. 13, 34).             Нехай ця висока ціль любові до іншого стане для кожного сьогодні новим відкриттям.

Вітаючи всіх учасників семінару, дякую доповідачам, почесним гостям, що дали згоду висвітлити важливі аспекти сьогоднішньої теми.

Бажаю успішної і плідної праці та багато Божого осяяння!

Слава Ісусу Христу!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *