«Ніколи не буде так, як раніше». Ці слова Блаженнішого Любомира, сказані в Києві в листопаді минулого року, коли розпочалися студентські протести, дуже глибокі і значущі. Бо вони вказують, що події, які сталися на наших очах, є свідченням постання нової України. Це початок нового етапу в історії нашого українського суспільства, в історії наших вірян в Україні та діаспорі.
Такими словами Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, в Австралії під час свого офіційного душпастирського візиту звернувся до інтелектуалів, політиків, церковних і громадських діячів.
За його словами, те, що відбувається сьогодні в Україні, впливає на все життя нашої УГКЦ, вірні якої реагують на це по-різному. Однак, вважає Глава УГКЦ, те, що зараз відбувається, є чимось цілковито новим.
Блаженніший Святослав розповів, що Майдан відтепер є місцем паломництва, молитви і роздумів. Бо на ньому була складена жертва тих, хто пролив кров за вільну і незалежну Україну. «Згадую ті дні Майдану, коли в центрі Івано-Франківська молодь несла плакати з гаслом: «Ні – поверненню до СРСР». Для мене це гасло було красномовним, воно показало, що пострадянська Україна більше не існує», – зауважив він.
На переконання Глави Церкви, Майдан Незалежності назавжди перетворив Україну на державу, в якій «панує загальна солідарність, що перевершує етнос, мову і навіть певну релігійну приналежність, це сила, котра може подолати тихе чи навіть жорстоке і цинічне ідолопоклонство влади, яким керувався той уряд у своїх утисках».
Він також додав, що на Майдані виник «Екуменізм спільності». Адже молячись разом різними мовами і в різних релігійних традиціях, люди відчували присутність Бога.
Наприкінці Блаженніший Святослав зазначив, що великим благословенням для нашої Церкви, яке ми пережили торік, було освячення Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві. І тому справді потрібно подякувати Господу Богу, що маємо той Собор у столиці, бо в час кривавих подій на Майдані він став для багатьох переслідуваних прихистком і батьківський домом.
Ще Престоятель підкреслив, що УГКЦ стала проповідником надії. «Багато хотіли, щоб Церква мовчала. Така поведінка схожа на поведінку злодіїв, які зв’язують свою жертву, змушують замовчати і грабують, а потім продовжують її катувати й шантажують, щоб мовчала і не засуджувала злочин, скоєний проти неї. Наша Церква не злякається. Наша Церква не буде мовчати!» – завершив він.
Джерело: http://news.ugcc.ua/