Науково-практична конференція у м. Лисичанськ

 

23 лютого 2016 року у м. Лисичанськ Луганської області відбулася науково-практична  конференція «Психологічні та духовні ресурси особистості задля побудови міжособистісної та соціальної позитивної взаємодії».

Ініціатором цього заходу була Комісія у справах освіти та виховання УГКЦ. До проведення конференції долучилися: Департамент загальної середньої та дошкільної освіти, Міністерство освіти і науки України, Громадська рада з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України, Комісія у справах освіти та виховання УГКЦ, Київська батьківська християнська асоціація “Алетея”, Навчальний  центр “Дерево життя” в м. Києві, Фонд Андрея Шептицького, а також представники міського Відділу освіти та Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Участь в семінарі взяло близько 60 людей, це різні фахівці, представники науки, освіти, Церкви і громадськості.

На пленарному засіданні з вітальним словом виступила Галина Миколаїївна Никифоренко, директор Лисичанської спеціалізованої школи І – ІІІ ступенів №8. А також Оксана Сенчук, психолог, педагог, сімейний консультант, магістр державного управління, Голова Правління КБХА «Алетея», з вітальним словом від Міністерства освіти та науки, Громадської ради по співпраці з церквами та релігійними організаціями при МОН України.

Також доповідачами були:

Анна Савонова, старший викладач  ЛОІППО, канд. філос. наук. Формування і втілення проекту «Крила духовності».

Ірина Максименко, педагог, релігієзнавець, координатор навчального центру “Дерево життя” в м. Києві. Впровадження в освітню сферу предметів духовно-морального спрямування як ресурсу формування цілісної особистості.

о. Іван Гуня. Духовна авторегуляція особистості у побудові позитивної взаємодії у складних ситуаціях.

Мирослава Буштин (с.Христофора, СНДМ), педагог, Голова Комісії у справах освіти та виховання, член Громадської ради при  МОН України. Взаємодія сім’ї, школи та інших соціальних інститутів у процесі виховання.  

Олена Стеценко. Керівник ГО «Громадянський корпус Луганської області». Презентація Музею янголів.

Окрім пленарного засідання, праця також розгорталася в дискусії (питання-відповідь), і опісля була проведена Секційна робота – Тренінги, які проводили:

  1. Ірина Матвійків, практичний психолог, кандидат психологічних наук. Розв’язання конфліктів та розвиток емоційної стійкості у травматичних обставинах.  
  2. Божена Милян, практичний психолог. Побудова позитивної взаємодії у стресових ситуаціях.
  3. о. Петро Майба, СДБ, психолог, богослов, духівник, педагог. Духовний ресурс у складних ситуаціях для побудови позитивної взаємодії. Виховання в атмосфері позитивної  взаємодії.   Оксана Сенчук, психолог, педагог, сімейний консультант, магістр державного управління.

На завершення учасники конференції висловили спільну позицію з приводу необхідності включення предметів духовно-морального спрямування в обов’язкову складову переліку державного компоненту освіти з метою виховання майбутніх громадян України на основі християнських цінностей та в національному дусі.  

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *