Конференція у Чорткові «Християнська етика у Новій школі: проблеми, виклики, орієнтири»

У четвер, 14 червня 2018 р. Б., відбулась науково-практична конференція на тему «Християнська етика у новій школі» з благословення Преосвященного Владики Димитрія (Григорака), ЧСВВ, Правлячого Архиєрея Бучацької єпархії УГКЦ.

Відкрив захід о. Володимир Заболотний, протосинкел, та о.Руслан Корнят, голова Комісії у справах освіти та виховання Бучацької єпархії.

У час, коли «лібералізм» та «нейтральність» стали надто шкідливими, християнська етика покликана дати світло на пізнання справжніх істин.

Про християнське виховання, засобами християнської етики розповіла с. Христофора Буштин, голова Комісії УГКЦ у справах освіти та виховання, наголосивши на тому, що метою сучасного вчителя є «не інформувати, а виховувати християнські цінності дитини».

«Світогляд не буває нейтральним. Християнська етика продукує культурну спадщину нашого народу. Скріплення добрих практик, виховання дитини в любові та на особистому прикладі, повага до людської гідності – це справжня християнська толеранція» – зазначила сестра Христофора.

Думку про важливість фінансування християнської етики в освітніх інституціях підтримав голова міста Володимир Шматько. Про основні орієнтири та взаємодію громади, Церкви, вчителів, батьків з учнями в християнському вихованні, роль сіячів Божого слова розповіли доповідачі: Галина Сохань, викладач УКУ («Нові підходи у викладанні християнської етики»), о. Петро Майба, заступник голови Комісії УГКЦ у справах освіти та виховання , Світлана Петрів, завідувач РМК («Навчальний план і християнська етика у новій школі»), Ганна Самолюк, заступник директора з навчально-виховної роботи Заводської ЗОШ, вчитель християнської етики («Нова школа у громадському самоврядуванні»). Завершилась конференція роботою в групах та молитвою.

Зібрання духовенства, громадськості, освітян вкотре засвідчило, що ціннісний підхід до вивчення християнської етики в школах – це «базова сходинка» розвитку гідності та чесності Людини, віднайдення свого покликання, будування щирих відносин з Господом та суспільством на основі віри, правди, любові.

Повідомила Надія Сасанчин

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *