Батьківська християнська спільнота обговорила потребу всеукраїнського об’єднання

26-27 вересня 2018 р. у Патріаршому домі, що у Львові, відбулася Всеукраїнська зустріч лідерів та духівників осередків батьківської християнської асоціації «Алетея», яку організувала Комісія УГКЦ у справах освіти та виховання. Метою зустрічі було  активізувати та розвинути діяльність батьківських спільнот на всеукраїнському рівні. Учасниками були представники з Краматорська, Покровська, Житомира, Києва, Львова та Тернополя (13 осіб).

Розпочалася зустріч молитвою та духовною наукою о. Івана Мазуркевича, СДБ, який наголосив на ролі батьків у вихованні дітей, про важливе значення як батька так і матері у передаванні християнських цінностей. Батьки не можуть делегувати свої обов’язки комусь іншому, бо це їхній найосновніший обов’язок. Церква і суспільство тільки повинні допомагати у цьому. За словами отця Івана, у вихованні потрібно уникати винагородження дітей, а навпаки вчити волонтерства, що було занедбано у радянському союзі.

Відтак до присутніх звернулася п. Оксана Кочерган, президент БХА «Алетея», яка говорила  про сім складових батьківського успішного та ефективного лідерства, а саме: пункт призначення, дати згоду, повірити в себе, будувати стосунки, готуватись до іспиту, вчитись та зростати, передавати і впливати. Пані Оксана наголосила на тому, що основне завдання батьків в контексті християнства – прокласти і підготувати шлях, на якому дитина може зустрітись з Ісусом, який покаже їй Бога-Отця, і далі вестиме у слові Святого Духа.

Наступного дня зустріч розпочали з Божественної Літургії, після чого слово мала с. Христофора Буштин, голова Комісії УГКЦ у справах освіти та виховання, про основну сутність батьківської християнської асоціації. Основними завданнями учасників було подумати про те, як розвивати батьківську спільноту на місці, а також на всеукраїнському рівні. Учасники були поділені на 6 груп, у яких напрацьовувати стратегію розвитку осередків та всеукраїнського об’єднання.

Усі присутні підтримали ініціативу створення об’єднання християнських батьків на всеукраїнському рівні, розуміючи потребу консолідації зусиль батьків в освіті та вихованні задля творення культури партнерства між батьківською спільнотою та освітянами, підтримки освітніх  проектів, які реалізують право батьків на релігійну освіту їхніх дітей, підтримку сімейного світогляду та впровадження в освітній процес християнських цінностей.

Про важливу участь батьків у в освіті та вихованні дітей йшлося і на круглому столі у 12 вересня 2018 р. Києві, у якому Комісія УГКЦ у справах освіти та виховання брала участь. У роботі круглого столу взяли участь фахівці, які обговорили законодавчі основи предметів духовно-морального спрямування; механізми реалізації права батьків на християнське виховання в школі; християнський вимір цінностей Концепції нової української школи; відповідальність батьків за духовно-моральне виховання своїх дітей: співпраця з церквою, школою, громадою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *