Католицькі навчальні заклади та школи християнського спрямування багато уваги приділяють праці з педагогами, їх формації, щоб розвивати компенентних вчителів, а через них також учнів, готуваючи до самостійного життя. Кожного року Комісія у справах освіти та виховання проводить систематичні семінари для вчителів католицьких шкіл по трьох напрямках: богословський, формаційний, методичний.
19-28 червня 2017 р. відбувся інтегрований формаційний курс у формі Літньої школи на тему «Інноваційне навчання – дорога до успіху», який проходив у реколекційному домі Святоуспенської Унівської Лаври (с. Унів, Перемишлянського району Львівської області) та реколекційному домі «Світлиця» (смт. Брюховичі Львівської області). Кількість учасників – 20 осіб в Уневі та 26 осіб в Брюховичах.
Богословський напрям цього курсу представляв викладач-богослов Тарас Тимо («У пошуках обличчя Божого. Вступ до богословія», на основі одноіменної книги У. Вілкенса). Формаційний блок влючав лекції «Зцілення внутрішнього образу» (Зоряна Шеремета), «Засади формування здорового способу життя», тренінг «Перша медична допомога» (викладач-методист Олександра Палагіцька), тренінги «Командна робота», «Ефективне спілкування», «Християнське лідерство» (тренер-психолог Дмитро Якимець). Методичні тренінги «Змішане навчання: методика та інструменти», «Смартфони і планшети у навчанні», «Хмарні технології» протягом трьох днів провів Іван Іванов з Центру Нової Освіти (м. Київ). Освітню політику, її правильне розуміння та напрямки розвитку католицької освіти в Україні представила с. Георгія Припутницька.
На підставі договору про співпрацю з Львівським інститутом підвищення післядипломної освіти педагоги отримали зарахування прослуханих годин до державної атестації вчителів. Також всі учасники методичних тренінгів п. І. Іванова отримали сертифікати від Центру Нової Освіти та компанії Microsoft.
Перевагою цілодобового перебування учасників на курсі стала можливість організувати інтеграційні зустрічі у вечірній час, на яких, крім знайомства та ділення пережиттям дня, були також тематичні зустрічі по плануванню діяльності методичного центру, вироблення візії розвитку та визначення нагальних «больових» точок в сучасній педагогіці.
Великий позитив духовної віднови та збагачення принесли духовно-відпочинкові заходи: похід на Чернечу гору, до криївки, а також екскурсія про ікони храму Лаври, про виговлення мозаїки, особисті розмови з отцями та участь у спільній літургійній молитві.
Закінчувався курс представленням підсумкових робіт по богословському напрямку – підготовка одного з розділів книги для навчання учасників. Так, за допомогою групового методу вдалося ефективно використати обмежений час перебування та вивчити весь матеріал. Для ефективнішої праці учасники готували роботи в групах за методом Говарда Гарднера «Теорія множинного інтелекту». Також потрібно було застосувати на практиці знання з тренінгів «Командна робота», «Ефективне спілкування». Враження від участі у формаційному курсі вчителі написали в коротких анкетах.