Вчимося позитивної взаємодії

Вчимося позитивної взаємодіїпрактикум / [с. Христофора Буштин, СНДМ, Ірина Ковалик, Ірина Сіданіч та ін.] ; [укладач І.М. Матійків]. – Львів – Видавництво “Компанія “Манускрипт”, 2017. – 544 с.

Методичний посібник присвячений питанням реалізації позитивної міжособистісної взаємодії через осмислення християнських чеснот. Він створений завдяки творчим ідеям, практичним напрацюванням і спільним зусиллям Комісії у справах освіти та виховання УГКЦ, педагогів, психологів і науковців.

Авторські заняття охоплюють широке коло тем, що стосуються питань налагодження позитивної взаємодії в сім’ї (між подружжям і в процесі виховання дітей), школі, вищих навчальних закладах, інших організаціях,
суспільстві загалом.

Читач знайде відповіді на життєво важливі запитання: як ладити з людьми, розв’язувати комунікативні завдання, полагоджувати складні й конфліктні ситуації; як зберігати рівновагу, управляти емоціями й думками; як знайти«золоту середину» в поведінці; як створити сприятливі психологічні умови для виховання й розвитку дітей; як спілкуватися з дітьми, що пережили психотравму, про шкільні проблеми та їх подолання.

У посібнику викладені методичні основи проведення соціально-психологічних тренінгів та інтерактивних занять, вправи, тести, афоризми, притчі, пропозиції, практичні поради тощо.

Цінність посібника – в спрямованості на розвиток духовної, цілісної, творчої особистості, внутрішньо готової до позитивної взаємодії з іншими; у ньому використовуються сучасні технології навчання, побудовані на інтерактивних методах. Кожне заняття містить рекомендації щодо виконання вправ, необхідні пояснення, роздаткові матеріали.

Посібник призначений для всіх, хто пов’язаний з навчанням інших, для ведучих соціально-психологічних тренінгів, практичних психологів, соціальних педагогів, педагогічних працівників навчальних закладів, студентів, а також для тих, хто
прагне краще розуміти себе та навчитися жити в злагоді зі собою та оточенням.